top of page

VÝCVIK

CQB “černá taktika“ (přístup k budově, vyjednávání, vstup do budovy či místnosti, postup a krytí schodiště, pohyb v budově, pacifikace nebezpečných osob, záchrana nebo ochrana osob).

SUT “zelená taktika“ (postupy v otevřeném terénu, pozorování, útok, obrana, ústup,přeprava raněné osoby).

Dopravní prostředky (zastavování a blokování dopravních prostředků, poutání pachatele, prohlídka techniky, pokrytí okolního terénu, přeprava VIP osoby).

 

Demonstrace (pacifikace osob, rozhánění násilných demonstrací, ochrana majetku, postupy s psovodem).

 

 

Fyzická příprava + sebeobrana

Členové týmu mají v náplni udržování fyzické kondice za zvýšené obtížnosti, ta je rozdělená na jejich osobní přípravu (posilovna, běžecké dráhy aj.), dále na týmovou, ve které se pracuje s kompletním vybavením pod kontrolou instruktorů v nadstandardních situacích. Tuto přípravu zhodnocujeme na akcích zaměřených na vysokou zátěž.

Nadále je provozován výcvik sebeobrany a to bez pomoci předmětů či s nimi (teleskopický obušek, nůž, pepř. sprej, zaseklá zbraň).

 

Zdravověda

Vrámci našich tréninků se zdokonalujeme vproblematice první pomoci. Tým prochází pravidelnými instruktáži a nadále členové mají kurz zdravotníka od ČČK. Někteří členové se pravidelně účastní akcí jako zdravotníci či jako humanitární pomoc.

Práce s lany

Zahrnuje vše co je spojené s obsluhou lana, cvičíme taktické a rychlé slaňování. Taktické slanění pojednává o vniku do oken budovy ze střechy v různých lezeckých stylech. Rychlé slanění je z budov při ústupu. Nadále sem patří uvazování smyček či uzlů.

 

Střelba

Členové se cvičí v dokonalé střelbě, i za nepřízních podmínek (snížená viditelnost, stres, únava aj.) Obsluha zbraně (střelecký postoj, odstraňování závad, rychlé tasení a přebíjení), na tréninky využíváme airsoftové zbraně a zbraně s akustickými náboji. Několik členů se zúčastňuje mnoha dovednostních střeleckých soutěží.

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
bottom of page